Yılmaz’ means ‘dauntless’. ‘Argüden’ means ‘honorable’ and is pronounced as ‘argue then’, as in the phrase “if you don’t agree, argue then.”
  • Beni Takip Edin
  • Follow Me
Stratejist, Yönetim Kurullarının Doktoru Strategist, Governance Guru

Sosyal Sorumlulukta
Avrupa’ya Örnek

Avrupa Birliği’nden tarih almaya çalıştığımız bu günlerde, küçük bir Türk şirketi, Avrupa’nın dev şirketlerini geride bırakarak, “Geleceği şekillendirmek” konulu yarışmada Avrupa’da ilk üçe girdi.

ARGE Danışmanlık Şirketi, sivil toplum kuruluşlarını geliştirme konusundaki çalışmaları ile “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” alanında finale kalan üç şirketten biri oldu. Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Komisyonu’nun desteğinde kurulan Generation Europe organizasyonunun bu yıl yaptığı yarışmada büyük ödülü alacak kuruluş, 2 Aralık’ta Brüksel’de belirlenecek ve ödül Avrupa Parlamentosu’nda verilecek.

Konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Argüden, bu başarım sadece ARGE için değil, Türkiye için de bir onur olduğunu söyleyerek, “Kaliteli çalışmalar uluslararası camiada tanınıyor ve hak ettiği takdiri kazanabiliyor. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Avrupa’da ilk üçe girmemiz bu gerçeği bir kez daha kanıtlamış oldu” dedi. Kurumları geleceğe hazırlama misyonu üstlenmiş olan ARGE Danışmanlık, arzu eden şirketlere iş mükemmelliği, strateji ve kurumsallaşma konularında hizmet veriyor.

Türkiye
21.11.2002