Yılmaz’ means ‘dauntless’. ‘Argüden’ means ‘honorable’ and is pronounced as ‘argue then’, as in the phrase “if you don’t agree, argue then.”
  • Beni Takip Edin
  • Follow Me
Stratejist, Yönetim Kurullarının DoktoruZamanı yönetmek, yaşamı yönetmektir Strategist, Governance Guru

Spor

Biri liselerarası diğer ikisi üniversitelerarası olmak üzere üç kez Türkiye Basketbol Şampiyonu olan takımlarda oynadı. (1976-80)Boğaziçi Üniversitesi’ndeki ilk Uluslararası Spor Bayramı organizasyonu, öğrenciliği döneminde üstlendiği Spor Kurulu Başkanlığı sırasında gerçekleşti. (1980)

Boğaziçi Üniversitesi’ni Türkiye Spor Şurası’nda ve çeşitli turnuvalarda spor yöneticisi olarak temsil etti. Basketbolcular Derneği ve 1896 Boğaziçi Spor Kulübü kurucuları arasındadır. İstanbul Golf Kulübü üyesidir.

Lise ve Üniversite yıllarında atletizm dalında 400m ve 1500m’de dereceler elde etti. Amatör Yat Kaptanlık Ehliyeti vardır. Aynı zamanda tenis, kayak, yelken, golf ve briç sporlarıyla da ilgilenmektedir.

“Zamanını iyi planlar. Toplantıları belirlemede inisiyatif alır ve kendisine belli konularda odaklanmak üzere zaman ayırır. Çok ve uzun saaatler çalışır, ancak onu hiçbir zaman iyi planlamayla önlenebilecek bir telaş içinde görmedim.”
J. Chaiken
RAND Corporation, 1984

Olmaya devlet, cihanda bir nefes sıhhat gibiKanuni Sultan Süleyman