Yılmaz’ means ‘dauntless’. ‘Argüden’ means ‘honorable’ and is pronounced as ‘argue then’, as in the phrase “if you don’t agree, argue then.”
  • Beni Takip Edin
  • Follow Me
Stratejist, Yönetim Kurullarının Doktoruİnsan alışkanlıklarının eseridir Strategist, Governance Guru

Başkalarının Gözüyle

“Mezuniyet yıllığında bir arkadaşı tarafından yazılan ‘Niye bu kadar çok ‘EN İYİ’sin?” cümlesi belki de onu yakından tanıyanların ortak duygusunu ifade ediyor.”
Melih Arat, “Değişimin Liderleri” 2001

“Yılmaz Bey çok çalışkan, hızlı düşünen, güven veren ve sözünü tutan bir kişiliğe sahiptir.”
Dündar Aytar, ‘Özelleştirmenin Hikayesi 1995′

“Bu kadar çok farklı alanda ve her birinde bu kadar derin bilgi ve anlayışa sahip birisini daha tanımadım.”
W. Walker, RAND Corporation, 1984

“Zamanını iyi planlar. Toplantıları belirlemede inisiyatif alır ve kendisine belli konularda odaklanmak üzere zaman ayırır. Çok ve uzun saaatler çalışır, ancak onu hiçbir zaman iyi planlamayla önlenebilecek bir telaş içinde görmedim.”
J. Chaiken, RAND Corporation, 1984

“Mükemmel akademik geçmişi, özel sektör ve de kamu sektöründeki geniş deneyimiyle, Türk ekonomisinin rekabet gücünü artırma çalışmalarımız için paha biçilemeyecek bir katkı sağlayacaktır.”
Adnan Kahveci’nin Dünya Bankası Başkanı Barber Conable’a yazdığı mektup, 1988

“Yaptığınız işi bir önderlik olarak yorumluyorum. ‘Kaliteli olmak,’ ‘katma değer yaratmak,’ verimli olmak,’ ‘fark yaratmak,’ ‘sorumluluğunun bilincinde olmak’ gibi kavramlar artık ülkemizin ve her birimizin gündeminde yer almalı.”
Kamil Yazıcı, 2002

“Bence KalDer, yönetim kalitesini geliştirme konusunda Avrupa’daki en etkili kurum konumuna geldi. Yılmaz ülke çapında etkinliği olan ciddi işlere imza atıyor.”
Bob Stone, ABD Başkanı Clinton’un Yeniden Yapılanma konusunda Baş Değişim Danışmanı, 2002

“Çok önemli bir deneyim birikimine sahip bir “management guru” oldun, bu birikimlerini böyle eserlerle de paylaştığın için seni kutluyorum.”
Bülent Eczacıbaşı, 2007

“Siz benim için büyük bir kariyer idolu, bir mentor ve Türkiye’nin yetiştirdiği önde gelen fikir adamlarından birisiniz. Rothschild’da çalıştığım dönem içerisinde Türk iş dünyasının her kesiminin size nasıl hayranlık ve saygı beslediğini görme şansım oldu. Sizden feyz alabilme ayrıcalığı için teşekkür ederim.”
Selman Ruso, 2010

“Başarıların sadece sana danışan şirketlerin değil, Türkiye’nin de kaderini etkiledi, kalitesini arttırdı.”
Ömer Karahan, ARGE Danışmanlık 20. yılı nedeniyle, 2011

“Dünyada çok farklı camialarda iyi tanınan, saygı duyulan, modern çağın Rönesans düşünürü ve lideri olarak çok değişik alandaki az bulunur deneyimlerinizi ve bilgeliğinizi paylaşmanız muhteşem bir eser yaratmış.”
John H. McArthur, Harvard Business School Onursal Dekanı, 2011

“Gerçek bir öncü ve üretkenlik mucizesiniz.”
Georg Kell, UN Global Compact Başkanı, 2011

“Her selam verdiğinizde yeni bir şey öğrenebileceğiniz birisidir Dr. Yılmaz Argüden.”
Serpil Yılmaz, Haber Türk, 2013

“İş insanları için harika bir rol modelsin.”
Tijen Çidam, 2014

“Bitmek bilmeyen enerjin ve yaratıcığınla müthiş projelere imza atmaya devam ediyorsun…”
Cengiz Solakoğlu, 2014

“UN Global Compact Ulusal Ağlar Başkanı olarak gösterdiğiniz etkileyici liderlik ve yönetişim anlayışınız bu küresel sürdürülebilirlik hareketinin gelişimine kritik katkılar sağlıyor.”
Sir Mark Moody-Stuart, 2014

“Yenilikçi bir düşünürsünüz. Ancak, düşünceleri hayata geçirebilme becerisiyle birleşince çok nadir bulunan bir lider oluyorsunuz.”
Paul Druckman, CEO Entegre Raporlama, 2015

“Yaşadığı dönemde ‘dünyanın en önemli düşünce insanı’ olarak görülen ve ‘en iyinin henüz yapılmamış’ olduğu inancıyla çalışmaya, çaba göstermeye son nefesini verene kadar devam eden Peter Drucker gibi Dr. Argüden de sınırlı kaynaklarla daha iyisini oluşturmanın liderliğini yapıyor; sürekli düşünüyor, düşündürüyor, araştırıyor ve üretiyor.”
Murat Yeşildere, Egon Zehnder, 2018

Sen düşünceden ibaretsin. Geriye et ve kemiksin.
Gül düşünür gülistan olursun. Diken düşünür dikenlik olursun

Mevlana